Bizi Arayın ;
0216 514 96 86

Sözleşme Hazırlanması ve Danışmanlık

Sözleşmeler hukuku avukatının faaliyet alanı olan ve iki veya daha fazla kişi arasında karşılıklı olarak birbirlerine uygun irade beyanlarıyla farklı alanlarda yapılabilecek anlaşmaya sözleşme denir. Günümüzde çevremizde fazlaca karşılaşılan bir kavram olan sözleşme, ekonomik hayatın içinde önemli olduğu kadar sosyal hayatın içinde de oldukça yer kaplamaktadır.

Anadolu Hukuk ve Danışmanlık olarak müvekkil lehine en uygun sonucu çıkaracak şekilde sözleşme metnin hazırlanması ve taraflar arasında imza edilmesi aşamasına kadar, müvekkillerin gereksinim duyduğu tüm hukuki konulara cevap vermektedir. Tülü  Hukuk, menkul ve gayrimenkul satış sözleşmeleri, bağışlama sözleşmesi, hizmet sözleşmesi, vekalet sözleşmesi, istisna sözleşmesi gibi sözleşmelerin yanında kendine özgü nitelikler taşıyan franchisin, know-how ve sponsorluk sözleşmeleri konusunda da, hem sözleşmenin imzalanmasından önce hem de sonrasında ortaya çıkan ihtilaflar bakımından hukuki hizmet yürütmektedir.

Sözleşmeler, taraflarca ya da sözleşmeler hukuku avukatı yardımı ile üç şekilde gerçekleştirilebilinmektedir. Bunlar; Sözlü şekilde yapılan sözleşme, Adi şekilde yazılı sözleşme, Resmi şekilde yazılı sözleşmelerdir.

* Kira sözleşmelerine ilişkin kira alacaklarının tahsili, kiralananın tahliyesi işlemleri
* Sigorta sözleşmelerine ilişkin alacakların talep ve dava edilmesi
* İş sözleşmelerinin feshi halinde özlük haklarının talep ve dava edilmesi
* Gayrimenkul alım-satım sözleşmeleri, ipotek ve rehin sözleşmelerinin düzenlenmesi ve ihtilafların giderilmesi
* Tüketici sözleşmelerinde, tüketicinin ayıplı mal veya hizmet nedeniyle ortaya çıkan ihtilafların çözülmesi
 

Facebook Twitter Instagram