Bizi Arayın ;
0216 514 96 86

Gayrimenkul Hukuku Avukatlık Hizmeti4.11.2018

Gayrimenkul Hukuku Avukatlık Hizmetimizi siz değerli ziyaretçilerimize işinin ehli avukatlar ile sunmaktayız. Detaylar için hemen sitemizin irtibat bölümünden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Gayrimenkul avukatlığı yapan ya da bu alanda hizmetlerini sunan avukatlık hizmetinin, mutlaka profesyonel bir bakış açısı ile sergilenmesi gerekir. Kapsamlı bir alanda verilen hizmet tapu avukatları İstanbul bölgesinde ciddi bir seyirde kendini gösterir. Bu yüzden çeşitli alanlara bakan ve bunlara hakim olan avukatlar ile çalışmak, sizin gayrimenkul hukuku ve buna bağlı gelişen tüm olaylara karşı ön hazırlığınıza sahip olmanızı sağlayacaktır.

Gayrimenkul hukuku çok geniş kapsamlı bir hukuk dalıdır. Genel olarak; gayrimenkul alım ve satım sözleşmesi, kira sözleşmesi, kat irtifakı sözleşmesi, inşaat sözleşmesi, bina yönetimi ve site yönetimi sözleşmesi, proje yönetimi sözleşmesi, arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi… gibi pek çok sözleşmenin düzenlenmesini, gayrimenkullerin satış sürecinin yürütülmesini, yatırım ortaklıklarına ilişkin işlemlerin yapılmasını kapsamaktadır. Bu anlamda açılmış veya açılacak olan ön alım davası, istihkak davası, kamulaştırma davası, el atmanın önlenmesi davası, izale-i şüyu davası, kira bedelinin belirlenmesi için açılacak dava ile tapu iptal ve tescil davalarında gayrimenkul hukukuna ilişkin hükümler uygulanacaktır.

Detaylı bilgi ve sorularınız için çekinmeden Anadolu Hukuk ve Danışmanlık Büromuzu arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Kira Hukuku Avukatları
    Kira Hukuku Avukatlarının gerekli tüm bilgilerine firma web sitemizden ulaşabilir ve detaylı bilgileri hukuk büromuzun uzman çalışan avukatlarından edinebilirsiniz. ...
  • Ceza Hukukunda Koruma Tedbirleri
    Ceza Hukukunda Koruma Tedbirleri hakkında gerekli bilgi ve içeriklerin bir kısmını sitemizde sizlerle paylaştık. Detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. ...
Facebook Twitter Instagram